Committees

Program Committee

  • Marie-Pierre Beal (Université Paris-Est Marne-la-Vallée, France)
  • Thomas Colcombet (Université Paris Diderot, France)
  • Kenji Hashimoto (Nagoya University, Japan)
  • Piotrek Hofman (University of Warsaw, Poland)
  • Juraj Hromkovic (ETH Zurich, Switzerland)
  • Galina Jiraskova (Slovak Academy of Sciences, Slovakia)
  • Nataša Jonoska (University of South Florida, USA)
  • Jarkko Kari (University of Turku, Finland)
  • Sang-Ki Ko (Korea Electronics Technology Institute, Republic of Korea)
  • Martin Kutrib (Universität Gießen, Germany)
  • Sylvain Lombardy (Laboratoire Bordelais de Recherche en Informatique, France)
  • Florin Manea (Christian-Albrechts-Universität zu Kiel, Germany)
  • Timothy Ng (University of Waterloo, Canada)
  • Fumiya Okubo (Takachiho University, Japan)
  • Giovanni Pighizzini (Universita degli Studi di Milano, Italy)
  • Svetlana Puzynina (Sobolev Institute of Mathematics, Russia)
  • Michel Rigo (University of Liège, Belgium)
  • Markus Schmid (Universität Trier, Germany)
  • Shinnosuke Seki (University of Electro-Communications, Japan, Chair)
  • Arseny Shur (Ural State University, Russia)
  • Michal Skrzypczak (University of Warsaw, Poland)
  • Hsu-Chun Yen (National Taiwan University, Taiwan)

 

Organizing Committee

  • Szilard Zsolt Fazekas (Akita University)
  • Mizuho Hoshi (National Archives of Japan)
  • Satoshi Kobayashi (UEC)
  • Kohei Maruyama (UEC)
  • Yusei Masuda (UEC)
  • Shinnosuke Seki (UEC, chair)
  • Yuki Ubukata (UEC)
  • Fumie Watanabe (UEC)

 

DLT Steering Committee

  • Marie-Pierre Béal (Marne-la-Vallée, France)
  • Mikołaj Bojańczyk (Warsaw, Poland)
  • Cristian S. Calude (Auckland, New Zealand)
  • Volker Diekert (Stuttgart, Germany)
  • Yo-Sub Han (Seoul, Republic of Korea)
  • Juraj Hromkovic (Zurich, Switzerland)
  • Oscar H. Ibarra (Santa Barbara, USA)
  • Nataša Jonoska (Tampa, USA)
  • Juhani Karhumäki (Turku, Finland), chair
  • Martin Kutrib (Giessen, Germany)
  • Giovanni Pighizzini (Milano, Italy)
  • Michel Rigo (Liège, Belgium)
  • Antonio Restivo (Palermo, Italy)
  • Grzegorz Rozenberg (Leiden, Netherlands)
  • Wojciech Rytter (Warsaw, Poland)
  • Arto Salomaa (Turku, Finland)
  • Kai Salomaa (Kingston, Canada)
  • Shinnosuke Seki (Tokyo, Japan)
  • Mikhail Volkov (Ekaterinburg, Russia)
  • Takashi Yokomori (Tokyo, Japan)